LEGIONOWSKI. Brutalnie prawdziwy spot WOPR – “Pijesz. Wchodzisz. Toniesz.” – kampania inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

2021-08-09 11:32:41


Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (LWOPR) opublikowało w Internecie nowy spot świadomościowy pod nazwą: „Pijesz. Wchodzisz. Toniesz.”

Inscenizowana historia przedstawiona w spocie LWOPR wydarzyła się w 2016 r.
W trakcie przyjacielskiego spotkania nad zalewem w przededniu ślubu tonie Pan młody.
Imprezowicze nie od razu zauważają, że jeden z mężczyzn nie wrócił z wody na brzeg. W pierwszej chwili nie dowierzają, że stało się coś złego, jednak mijają kolejne sekundy i staje się jasne, że chłopak zaginął.
Ratownicy Legionowskiego WOPR docierają na miejsce w ciągu trzech-czterech minut. Szybko znajdują poszkodowanego mężczyznę. Trwa akcja reanimacyjna. Ratownicy próbują przywrócić czynności życiowe. Mija blisko godzina. Reanimacja jest bezskuteczna – chłopak był pod wodą nawet 20 minut. Utonął. Lekarz stwierdza zgon. Przyjaciele są w szoku. Narzeczona mówi ratownikom: Za dwa tygodnie mieliśmy wziąć ślub…

– Doskonale pamiętam tamto zdarzenie. Podobnie jak dziesiątki innych tragicznych utonięć, które miały miejsce nad Jeziorem Zegrzyńskim. Każde utonięcie jest niewyobrażalną tragedią dla najbliższych ofiar, niemniej i nam, ratownikom, na długie lata pozostaje w pamięci traumatyczny obraz tego, co zostaje na plaży po zmarłym w wodzie człowieku. Niestety zbyt często także znajdujące się tam puste butelki po alkoholu – mówi na zakończenie spotu prof. dr hab. n. med. Maciej Sterliński, lekarz, ratownik wodny Legionowskiego WOPR.

Widzisz niebezpieczną sytuację nad wodą! DZWOŃ! – 601 100 100. I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *