LEGIONOWSKI. Coraz więcej zakażonych w powiecie

2020-04-09 3:29:17

Według komunikatu Sanepidu z 9 kwietnia br., 34 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 7 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 440 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 447 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło w powiecie 7 nowych przypadków objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 10 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową. 4 kolejne osoby są zakażone oraz przybył 1 nowy przypadkek hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Aktualnie (9 kwietnia) 440 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 447 osób poddanych jest kwarantannie domowej. 34 osoby są zakażone, a w szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia znajduje się 7 osób. Wczoraj (8 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 453 osoby, a kwarantannie domowej poddano 424 osób. Z powodu koronawirusa wczoraj zmarły 2 osoby.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Aktualizacja MZ 9 kwietnia:

  • 99 284 zbadanych próbek;
  • 94 284 próbek negatywnych;
  • 5000 próbek pozytywnych;
  • 2 473 osób hospitalizowanych
  • 152 898 osób objętych kwarantanną
  • 33 989 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 7 tys. testów wykonanych w ciągu doby
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 284

Łącznie w Polsce jest obecnie 5341 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 164 osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *