LEGIONOWSKI. Dwa samobójstwa na Piaskach

2021-01-28 4:18:15

Na przełomie dwóch tygodni w Legionowie doszło do dwóch samobójstw. Co było powodem, jak do nich doszło? Prokuratura prowadzi śledztwa w tych sprawach

Okres pandemii, izolacji oraz lockdownu sprzyja popadaniu w depresję. Wiele osób straciło pracę albo musiało zawiesić działalność, inni pracują tylko zdalnie i siedzą cały czas w domu. Znacznemu ograniczeniu uległy również kontakty ze znajomymi i innymi ludźmi. Według ekspertów, taka sytuacja może częściej prowadzić do ludzkich tragedii. Być może właśnie z tego powodu doszło do samobójstw w Legionowie.

Tragiczny początek roku

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek 4 stycznia około godz. 15.00 na os. Piaski. Wtedy też w piwnicy jednego z bloków przy ul. Zegrzyńskiej znaleziony został 69-letni mężczyzna, który się powiesił. Pomimo błyskawicznej akcji reanimacyjnej podjętej najpierw przez osobę postronną, a później przez ratowników, nieprzytomnego mężczyzny nie udało się uratować. Ze względu na wczesny etap śledztwa prokuratura nie udziela więcej informacji.

Zginął w mieszkaniu

Do kolejnego zdarzenia doszło dwa tygodnie później również w poniedziałek (18 stycznia br.). Mężczyzna także w wieku 69 lat, przebywając we własnym mieszkaniu, targnął się na swoje życie. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna zmarł po tym, jak postrzelił się w głowę z broni palnej. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku art. 155 Kodeksu Karnego tj. nieumyślnego spowodowania śmierci.

Ponure statystyki

Co roku na świecie blisko 800 tys. osób popełnia samobójstwo. W 2019 r. w Polsce doszło do 11 tys. 961 tzw. prób samobójczych z czego 5 tys. 255 zakończyło się śmiercią.
W 2020 r. na terenie powiatu doszło do 16 tzw. prób samobójczych z czego aż 11 zakończyło się śmiercią. W 2019 r. na terenie powiatu doszło do 30 prób, z czego 15 zakończyło się śmiercią.

red./ fot. ilustracyjna 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *