LEGIONOWSKI. Dwaj pijani kierowcy z zarzutami!

2021-08-24 8:56:24

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują

W sobotę po godzinie 17 na terenie Białobrzeg funkcjonariusze wydziału wywiadowczo – patrolowego stołecznej Policji zatrzymali do kontroli audi. Policjanci podczas kontroli drogowej wyczuli woń alkoholu od kierującego mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 46-letniego mieszkańca naszego powiatu 1,63 promila alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce mundurowych z Jabłonny. Policjanci około godziny 22 zauważyli na ulicy Modlińskiej skodę bez włączonych świateł. Kiedy zatrzymali pojazd do kontroli okazało się, że 24-latek siedzący za kierownicą jest nietrzeźwy i ma w organizmie 1,34 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu legionowskiego nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz obaj mężczyźni za swoja lekkomyślność odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *