LEGIONOWSKI. Działania SMOG – 137 kontroli pojazdów

2018-07-31 2:15:11

Nadmierna emisja spalin przez pojazdy przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Oddychają nim nie tylko wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, a więc piesi, kierujący i ich pasażerowie, ale także mieszkańcy terenów, dla których sąsiedztwo drogi jest codziennością

Aby poprawiać jakość powietrza, a z ruchu drogowego  eliminować pojazdy, które nie spełniają norm w zakresie emisji spalin do otoczenia, mundurowi cyklicznie, w różnych miejscach w powiecie legionowskim, przeprowadzają działania „SMOG”. Policjanci ruchu drogowego dokonują wówczas kontroli stanu technicznego pojazdów. Sprawdzają także emisję spalin. Policjanci podczas kontroli wykorzystują również analizator spalin, którego pomiar nie pozostawia wątpliwości. Jeśli wynik przewyższa dozwolone normy emisji spalin, policjant ma pewność i niepodważalną podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Dopiero po usunięciu ewentualnych nieprawidłowości i przejściu badania technicznego – użytkownik pojazdu może powrócić takim autem do ruchu. Podczas działań funkcjonariusze reagują także na wszystkie ujawnione nieprawidłowości, które mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Działania “SMOG” legionowscy policjanci przeprowadzili w poniedziałek (30.07) w godzinach od 6 do 22 w różnych miejscach powiatu legionowskiego. W tym czasie dokonali 137  kontroli pojazdów, używając analizatora spalin w 10 przypadkach. W 7 pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości i zatrzymali dowody rejestracyjne. Oprócz tego, policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 31-latkowi, który kierował samochodem mimo cofnięcia mu przez starostę prawa jazdy. Mężczyzna wkrótce odpowie karnie za naruszenie art. 180 a kodeksu karnego. Policjanci ukarali mandatami karnymi 18 kierujących. W tym trzech, nietrzeźwych rowerzystów, którym mundurowi zakazali dalszej jazdy na jednośladach. 24 kierujących zostało pouczonych przez stróżów prawa, a 4 straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

Niebawem odbędą się kolejne działania.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *