LEGIONOWSKI. Fałszywy administrator – policja ostrzega!

2018-10-15 4:18:08

Policjanci z legionowskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w Legionowie pojawił się oszust podający się za pracownika administracji. Ofiarą przestępcy padła 90-letnia kobieta, której fałszywy „administrator” skradł pieniądze. Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę i pamięć o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie obcych do mieszkań. Jeżeli zjawił się u Państwa przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany

Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Jednym ze sposobów jest podanie się za pracownika administracji. Cel jest jeden – okraść. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi metodą na „administratora”. Mechanizm dokonywania tego typu przestępstw jest zwykle podobny.

Sposób działania złodziei w tym przypadku jest bardzo charakterystyczny i często podobny. Sprawcy podając się za pracownika administracji, wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami, m.in.: kontroli wody, liczników prądu, wypłaty świadczeń. Kiedy są już w środku starają się odwrócić uwagę właścicieli, a następnie kradną pieniądze oraz wartościowe przedmioty. Ich ofiarami są zazwyczaj osoby starsze, samotne.

Jak ustalili policjanci wczoraj przestępca, wykorzystując opisany mechanizm działania, okradł jedną z mieszkanek powiatu legionowskiego. Seniorka wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę, który podawał się za pracownika administracji, który sprawdza instalację wodną w całym budynku i musi to zrobić także u niej. 90-latka wpuściła mężczyznę do mieszkania, a kiedy wyszedł, zorientowała się, że razem z nim zniknęły jej oszczędności. Jak się potem okazało pokrzywdzona straciła ponad dwa tysiące zł.

OSTRZEGAMY! ZAPAMIĘTAJ!

Pamiętajcie Państwo o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Państwa przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI – pod nr 112, albo całodobowo bezpośrednio do dyżurnego KPP w Legionowie, pod numerem telefonu 22 604-82-13 lub 22 774-27-77

Prosimy wszystkich, którzy mieszkają z osobami starszymi lub opiekują się samotnie mieszkającymi seniorami, o częste poruszanie tej tematyki podczas –  nawet przypadkowych – rozmów.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *