LEGIONOWSKI. Gminy pomagają Ukraińcom

2022-03-09 7:38:20

Na terenie całego powiatu cały czas trwają zbiórki dla mieszkańców Ukrainy.
Do pomocy przy uchodźcach urzędy wyznaczył część swoich pracowników, którzy wspólnie z ludźmi dobrego serca wspólnie pomagają mieszkańcom Ukrainy przybywającym do naszego powiatu

LEGIONOWO

Jak podawał nam rzecznik Ratusza Kamil Stępkowski obecnie w Legionowie przebywa 257 uchodźców, którzy schronienie znaleźli na terenie Areny Legionowo, Sceny 210 i prywatnych mieszkaniach. Na piątek 4 marca w Legionowie znajdowało się około 300 miejsc dla uchodzących z Ukrainy rodzin. Jednak w związku z tym, że sytuacja “jest płynna” i cały czas spływają kolejne informację o chęci pomocy urząd nie mógł nam podać dokładniejszych informacji.
Z zapewnień rzecznika wynika, że osoby, które przyjęły uchodźców mogą liczyć na pomoc ze strony urzędu. Aktualnie (dane na dzień 8 marca br.) w placówkach edukacyjnych w Legionowie naukę podjęło 79 dzieci. Uczniowie są rozlokowani w 6 szkołach: Szkoła Podstawowa nr 1 – 4 dzieci, Szkoła Podstawowa nr 2 – 37 dzieci, 15 dzieci w PM, Szkoła Podstawowa nr 3 – 8 dzieci, Szkoła Podstawowa nr 4 – 4 dzieci, Szkoła Podstawowa nr 7 – 3 dzieci, Szkoła Podstawowa nr 8 – 8 dzieci.

JABŁONNA

Zgodnie z danymi podawanymi przez Wójta Jarosława Chodorskiego na profilu na Facebooku w gminie przebywa obecnie 147 uchodźców. W większości to kobiety z dziećmi. Niezależnie i równolegle do działań podejmowanych przez Gminę pomocy uchodźcom udzielają również mieszkańcy, którzy po informacji o pomocy udzielanej uchodźcom mogą liczyć na pomoc z Urzędu Gminy.

SEROCK

Na terenie trzech obiektów gminnych przebywają obywatele Ukrainy. W tej chwili jest to ponad 500 osób – matek z dziećmi, młodzieży, osób starszych – brzmi informacja na stronie internetowej gminy. Sytuacja w gminie jest bardzo dynamiczna. Zaś osoby przyjmujące uchodźców na własną rękę mogą uzyskać wsparcie i zgłosić potrzebę pomocy pod numerem tel. 22 782 88 06, lub mailowo: ukraina@serock.pl.

NIEPORĘT

Zgodnie z informacjami z Wydziału Promocji w Urzędzie Gminy na terenie Nieporętu przebywa obecnie 430 osób. Jak informował wójt Maciej Mazur do gminy w dniu dzisiejszym (9 marca) dotarła kolejna grupa uchodźców.

WIELISZEW

Na terenie gminy Wieliszew dostępnych jest 340 miejsc dla uchodźców. Zgodnie z danymi z dzisiaj (9 marca) przez gminę “przeszło” 775 uchodźców. Obecnie uchodzący z Ukrainy mogą liczyć na miejsce w jednym z trzech punktów zlokalizowanych w: Wieliszewie, Łaskach oraz Komornicy. Jak udało nam się dowiedzieć pracownicy Urzędu pracują cały czas aby pomóc potrzebującym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *