LEGIONOWSKI. Jeden bez prawka, drugi z zakazem. Obaj byli pijani

2020-04-16 6:52:32

Policjanci w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy został zatrzymany w Serocku, drygu w Legionowie. Obaj mężczyźni mieli także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów

Pierwszym zatrzymanym okazał się 46-letni kierowca Volkswagena. Uwagę policjantów zwrócił styl jazdy, dlatego też postanowili sprawdzić czy kierujący nie spożywał alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, ze 46-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dalsze czynności wykazały również, że kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia samochodu.
Drugim zatrzymanym okazał się 33-latek, który jechał skuterem. Na widok policjantów przyśpieszył i skręcił w jedną z bocznych ulic. Tuż po zatrzymaniu policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak podaje policja ten kierowca również miał obowiązujący do końca 2023 r. zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o losie obu mężczyzn zadecyduje sąd.

Policja apeluje!
Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Wystarczy zadzwonić na policję i poinformować o tym fakcie. To „nie doniesienie” tylko odpowiedzialność i troska o życie innych. Pijani kierowcy zawsze stwarzają olbrzymie zagrożenie na drodze, dlatego nigdy nie przymykaj oka na takie zachowanie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *