LEGIONOWSKI. Jedna osoba nie żyje! 600 nowy zakażeń i ponad 2 tys.osób na kwarantannie

2021-11-15 7:41:23

W minionym tygodniu (8-14 listopada) na terenie powiatu jedna osoba zmarła z powodu zakażenia wirusem COVID-19, a 605 osób zostało zakażonych. Na kwarantannie przebywa 2300 osób

W powiecie w pełni zaszczepionych zostało 71 867 osób. Poziom zaszczepienia wynosi aktualnie: 61,8% w Legionowie, 60,1% w Jabłonnie, 60% w Nieporęcie, 57,5% w Serocku oraz 55,4% w Wieliszewie (dane na dzień 15 listopada).

Komentarze

2 komentarze

 1. Mania odpowiedz

  A kto jest właścicielem tego przybytku? Przypadkiem nie jeden z radnych miejskich?

 2. Tomasz odpowiedz

  Powiedzmy tu o stanie i jakości punktu pobrań próbek na obecność Covid 19 przy ul.Sobieskiego w okolicy miejskiego targowiska. Nie pomijajmy przy okazji faktu że ludzie są kierowani przez portal e-zdrowie na ul.Szwajcarską gdzie punkt pobrań nie istnieje już od dawna.
  Skierowany ma obowiązek udać się do punktu własnym środkiem transportu. Tam spędzi około dwóch godzin w kolejce, podjeżdżając co kilkanaście minut o długość auta po dziurawej nawierzchni z wystającymi prętami lub wyciętymi na wysokości kilku centymetrów pozostałościami rur stalowych. Panie z punktu pobrań brną w błocie, czego świadectwem są buty umazane nim do kostek.
  Wśród oczekujących cierpliwie i wygodnie w autach stoją osoby których nie stać na komfort czekania w samochodzie. W większości są to ludzie starsi i chorzy nie tylko na ewentualny covid19.
  Informację na temat t.zw. komercyjnego badania są (można wykonać) ale brak terminala płatniczego by można za nie zapłacić i w tym momencie oczekujący ponad godzinę powinien zarejestrować się na stronie internetowej, opłacić badanie i znów stanąć w kolejce.
  Sposób zorganizowania, jakość dojazdu, parkingu, usług i kompetencji personelu punktu pobrań zostawia bardzo wiele do życzenia.
  Pan prezydent miasta z pewnością żyje w XXI wieku lecz mieszkańców skazuje na trudy początku.XX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *