LEGIONOWSKI. Kiedy ferie i egzaminy?

2023-09-14 11:23:55

Rok szkolny już trwa w najlepsze, warto jednak przypomnieć terminy, dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się oswoić z końcem wakacji

Przerwa świąteczna
Od 23-31 grudnia potrwa zimowa przerwa świąteczna.
Ferie zimowe 2024
Od 15 do 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Wiosenna przerwa świąteczna
Wiosenna przerwa świąteczna odbędzie się w dniach 28 marca – 2 kwietnia.
21 czerwca – koniec roku szkolnego
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach przewidziane jest na 21 czerwca 2024.; od 22 czerwca do 31 sierpnia potrwają wakacje.

Matura 2024

7 maja (wtorek) rano odbędzie się egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym.
8 maja (środa) rano odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, po południu egzaminy z języka kaszubskiego, z łemkowskiego i z języka łacińskiego i kultury antycznej.
9 maja (czwartek) rano odbędzie się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu egzaminy na poziomie podstawowym z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i z języka włoskiego.
10 maja (piątek) rano odbędzie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie, a po południu będą egzaminy z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.
13 maja (poniedziałek) rano odbędzie się egzaminy z języka angielskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu egzamin z filozofii.
14 maja (wtorek) rano odbędzie się egzamin z biologii, a po południu egzaminy z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.
15 maja (środa) rano odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu – egzaminy z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.
16 maja (czwartek) rano odbędzie się egzamin z chemii, po południu egzamin z historii muzyki.
17 maja (piątek) rano odbędzie się egzamin z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) na poziomie podstawowym.
20 maja (poniedziałek) rano odbędzie się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.
21 maja (wtorek) rano odbędzie się egzamin z historii, po południu egzaminy z języka hiszpańskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.
22 maja (środa) rano odbędzie się egzamin z informatyki, po południu z historii sztuki.
23 maja (czwartek) rano odbędzie się egzamin z fizyki, a po południu egzaminy z języka włoskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.
24 maja (piątek) przeprowadzone zostaną egzaminy w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii, zdawane przez absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.
Sesja ustnych egzaminów maturalnych potrwa do 11 do 16 maja i od 20 do 25 maja.

Egzamin ósmoklasisty
14 maja – egzamin z języka polskiego.
15 maja – egzamin z matematyki.
16 maja – egzamin z języka obcego nowożytnego. Wszystkie trzy egzaminy są pisemne.

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *