Facebook


LEGIONOWSKI. Kierowco odśnież swój samochód

2019-01-08 2:04:58

Niemal każdej zimy obserwując drogi możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina, że odśnieżenie auta to ich obowiązek. Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Warstwa lodu na szybach ogranicza widoczność, natomiast spadający śnieg z dachu w wyniku poruszania się samochodu, utrudnia jazdę kierowcom jadącym za nami

Podróżując swoim samochodem, kierujący zawsze musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia. Postarajmy się być odpowiedzialnymi nie tylko za nas samych lecz również za innych użytkowników dróg i poświęćmy te kilka minut na dokładne odśnieżenie naszych aut.

Zgodnie z prawem pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlania drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Kierowcy, którzy nie stosują się do tych przepisów muszą liczyć się z mandatem w wysokości do 500 zł.

Jednak na uniknięcie mandatu sposób jest prosty – wystarczy przestrzegać obowiązujących przepisów i przed wyjazdem poświęcić  kilka minut na przygotowanie samochodu do wyjazdu.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

3 komentarze

 1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  “Niemal każdej zimy obserwując drogi możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina, że odśnieżenie auta to ich obowiązek.” Niemal każdej zimy obserwując ulice, chodniki i parkingi w Legionowie możemy się przekonać, że wielu właścicieli zapomina, że odśnieżenie ulic, chodników i parkingów to ich obowiązek. Niemal każdej zimy obserwując działania policji i straży miejskiej możemy się przekonać, że wielu mundurowych-porządkowych zapomina, że ich obowiązkiem jest wymuszenie przestrzegania prawa i przepisów dotyczących odśnieżania ulic, chodników i parkingów przez właścicieli i zarządców.
  PRZESTAŃCIE OBSERWOWAĆ I WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY

 2. kierowca odpowiedz

  Od 7.01 nie można korzystać z ostatniego poziomu parkingu wielopoziomowego od strony osiedla piaski. W związku z zamknięciem każdego dnia około 7:30 nie ma już gdzie zostawić auta. Samochody zostawiane są gdzie popadnie blokując inne. Prośba o pilne odśnieżenie dachu bądź wyznaczenie parkingu tymczasowego, np. rampy kolejowej.

 3. kierowca odpowiedz

  A co z odśnieżeniem ostatniego pietra (dachu) parkingu wielopoziomowego w Legionowie od strony osiedla piaski? Od 07.01 każdego dnia od około godziny 7:30 nie ma możliwości zaparkować tam auta, ludzie stają gdzie popadnie, czasami nawet blokując inne auta. Ktoś odpowiedzialny za utrzymanie porządku na parkingu może doprowadziłby do ładu ostatni poziom umożliwiając korzystanie z parkingu? Albo prośba o pilne wyznaczenie innego miejsca na tymczasowe zostawianie aut, bo z rampy kolejowej nie można…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *