LEGIONOWSKI. Kim jest nowy starosta? Biogram Sylwestra Sokolnickiego

2020-04-28 11:01:11

Sylwester Sokolnicki to absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych w zakresie Administracji Europejskiej w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku oraz I edycji studiów podyplomowych „Akademia Liderów Samorządowych” realizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Doświadczony samorządowiec i menedżer, burmistrz Miasta i Gminy Serock nieprzerwanie od 1990 r. do 2018 r. Najlepszą wizytówką jego skuteczności jest intensywny rozwój gospodarczy, jaki gmina Serock odnotowała w ostatnich blisko 30 latach.  Dzięki wypracowanej przez niego i konsekwentnie realizowanej wizji rozwoju gminy, Serock cieszył się wizerunkiem nowoczesnej gminy o charakterze turystyczno-rekreacyjnym, w której poszanowanie dziedzictwa historycznego, wykorzystanie naturalnych warunków przyrodniczych i krajobrazowych oraz potencjału wspólnoty lokalnej stało się kanonem działań rozwojowych.

Ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji lokalnych projektów, prowadzeniu inwestycji oraz pozyskiwaniu na nie funduszy zewnętrznych. Jego znak rozpoznawczy to efektywność i skuteczność w działaniu. Przez ostatnie półtora roku w zarządzie powiatu odpowiadał m.in. za inwestycje, z powodzeniem prowadząc bieżące i przygotowując nowe projekty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *