LEGIONOWSKI. Kolejki na stacjach i przed bankami – sytuacja w Ukrainie wpływa na powiat!

2022-02-25 3:20:45

W związku z rozpoczęciem działań wojennych na terenie Ukrainy gospodarka szaleje. W związku z tym i ogólną dezinformacją mieszkańcy zdają się powoli popadać w panikę czego efektem były wczorajsze (24 lutego) i dzisiejsze kolejki na stacjach benzynowych oraz kolejki przed placówkami banków

Zgodnie z zapewnieniami rządu sytuacja energetyczna w tej chwili jest stabilna. Podobne zapewnienia pojawiły się na stronie Kancelarii Premiera zapewniające, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i nie wystąpi sytuacja, w której paliwa (ropy/benzyny) nie będzie.
Niestety w wyniku wczorajszego boomu na zakup paliwa dzisiaj (25 lutego) można zauważyć wzrost cen paliw ~60 gr na litrze.

W piątek (25 lutego) do redakcji dotarły informację o masowych likwidacjach lokat oraz wypłacaniem pieniędzy z kont bankowych.
Jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego, sytuacja wynika z obecnej w mediach dezinformacji i działaniu rosyjskich służb. I przestrzega przed publikowaniem/ udostępnianiem i powielaniem niesprawdzonych informacji. Identyczny apel pojawił się również na stronie gm. Legionowo, za pośrednictwem komunikatu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *