LEGIONOWSKI. Kolejne 3 osoby zakażone koronawirusem w powiecie

2020-04-04 3:57:11

Według komunikatu Sanepidu z 4 kwietnia br., 23 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 526 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 448 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło w powiecie mamy 119 nowe przypadki objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 69 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Wczoraj (2 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 407 osób, a kwarantannie domowej poddano 405 osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja MZ 4 kwietnia 9:20

  • 66 938 wykonanych testów diagnostycznych
  • 3 149 próbek pozytywnych
  • 2 303 osób hospitalizowanych
  • 160 587 osób objętych kwarantanną
  • 44 146 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 5,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby
  • Liczba osób wyleczonych: 116

Łącznie w Polsce jest obecnie 3503 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 73 osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *