LEGIONOWSKI. Kolejne 4 osoby zakażone koronawirusem

2020-04-02 3:20:04

Według komunikatu Sanepidu z 2 kwietnia br., 18 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 360 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 414 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło 41 nowych przypadków objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 71 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Wczoraj (1 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 339 osób, a kwarantannie domowej poddano 354 osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Aktualizacja Ministerstwa Zdrowia 2 kwietnia 12:20

  • 61 178 wykonanych testów diagnostycznych
  • 2 633 próbek pozytywnych
  • 2 317 osób hospitalizowanych
  • 183 095 osób objętych kwarantanną
  • 163 789 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 48 039 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 5,3 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce jest obecnie 2633 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 45 osób.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *