LEGIONOWSKI. Kolejne zakażenia koronawirusem na terenie powiatu

2020-04-07 2:39:37

Według komunikatu Sanepidu z 7 kwietnia br., 26 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 494 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 445 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło w powiecie 10 nowych przypadków objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 24 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową. 2 kolejne osoby są zakażone oraz nie przybyło nowych przypadków hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Aktualnie (7 kwietnia) 494 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 445 osób poddanych jest kwarantannie domowej. 26 osób jest zakażonych, a w szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia znajduje się 5 osób. Wczoraj (6 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 510 osób, a kwarantannie domowej poddano 457 osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja MZ 7 kwietnia 13:20:

  • 92 215 wykonanych testów diagnostycznych
  • 4 352 próbek pozytywnych
  • 2 476 osób hospitalizowanych
  • 148 130 osób objętych kwarantanną
  • 36 391 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 6,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 191

Łącznie w Polsce jest obecnie 4532 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarły 111 osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *