Facebook


LEGIONOWSKI. Kolejny dzień akcji “Bezpieczna Droga – Bezpieczny Pojazd”

2017-10-17 5:31:18

 39 pojazdów,  4 mandaty karne oraz zatrzymane 3 dowody rejestracyjne, to bilans dzisiejszych działań “Bezpieczna Droga-Bezpieczny Pojazd” 

Działania “Bezpieczna Droga-Bezpieczny Pojazd” to wspólny pomysł kierownictwa legionowskiej komendy i Szkoły Policji w Legionowie. Cel- to zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkańców powiatu legionowskiego. W akcji brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z legionowskiej komendy, jak i policjanci drogówki, którzy obecnie odbywają szkolenie w zakresie kontroli ruchu drogowego w Zakładzie Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji, a na co dzień pełnią służbę na terenie całego kraju. Słuchaczy nadzorowali doświadczeni wykładowcy ze szkoły prowadzacy z nimi zajęcia na szkoleniu.

Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdów zwracali  uwagę na  stan techniczny pojazdów,  stan trzeźwości oraz wymagane dokumenty kierujących. Mundurowi reagowali na popełnione wykroczenia w ruchu drogowym nakładając środki przewidziane prawem. Konsekwencji mogli spodziewać się kierowcy m.in. jadący z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystający z telefonu komórkowego trzymanego w ręku.

Podczas dzisiejszych działań policjanci skontrolowali 39 pojazdów, nałożyli 4 mandaty karne oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Współpraca Komendy Powiatowej i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie  będzie kontynuowana.

Źródło: KPP Legionowo
Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *