LEGIONOWSKI. “KRYZYS-18” – ćwiczenia policji [Galeria]

2018-06-08 4:02:39

 

Wczoraj (6.06) w Białobrzegach na terenie 9. Brygada Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych miały miejsce ćwiczenia z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem “KRYZYS-18”

Scenariusz działań przewidywał zdarzenie, gdzie w wyniku gwałtownego załamania pogody na Jeziorze Zegrzyńskim gdzie 10 osób wpada do wody, a kolejnych 10 osób przebywa na rowerach wodnych na Zalewie. W trakcie akcji ratunkowej w rejonie WDW Rynia na skrzyżowaniu dochodzi do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów gdzie 3 osoby zostają ranne w tym 1 ciężko. Policjanci podczas działań, tak jak w realnych zdarzeniach, mieli za zadanie zabezpieczać działania służb ratunkowych oraz przeprowadzać czynności służbowe na miejscu wypadku drogowego.

W ćwiczeniach brało udział 4 policjantów z legionowskiej komendy i nieporęckiego komisariatu, 2 funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego Policji oraz 8 z Oddziałów Prewencji Policji KSP. Istotą ćwiczenia było doskonalenie działań władz cywilnych z dowództwami JW w dziedzinie zapobiegania sytuacjom kryzysowym.

Za KPP Legionowo oprac. QK
Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *