LEGIONOWSKI. Magiczny lot Gondolą

2016-08-20 1:30:27

„Gondola” z dziennikarzami na pokładzie odleciała. I to dosłownie! Balon, właśnie wykańczanej wewnątrz Galerii, uniósł się na wysokość blisko 300 metrów od ziemi i przeleciał dystans przeszło 20 km przecinając niebo legionowskiego powiatu. Do jego wiklinowego kosza lada dzień wsiądzie i uniesie się w powietrze laureatka konkursu zorganizowanego przez Galerię, oraz kilkudziesięciu szczęśliwców, którzy odwiedzą Galerię Gondola 3 września.

Balon z dziennikarzami w gondoli na legionowskim niebie pojawił się tuż przed godziną 19 w czwartek 18 sierpnia. – Wystartowaliśmy z łąk rozciągających się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Jabłonnie, a wylądowaliśmy na polu w serockim Stanisławowie. W linii prostej to ok. 20 km, a jak na prędkość balonu, to była ona rewelacyjna bo osiągnęła ok. 30 km/h – relacjonuje Sławomir Chudzik, pilot balonu z firmy „Aeronauta”. Wiatr skierował balon w kierunku zapory w Dębe. W związku z tym, poza Jabłonną i Legionowem, jego 3-osobowa załoga z lotu ptaka mogła podziwiać krajobrazy rozciągające się nad gminami Wieliszewa oraz Serocka. W tej ostatniej, wylądowała na pustym polu pomiędzy dwoma sadami jednego z gospodarstw rolnych w Stanisławowie, wywołując tym samym olbrzymie zdziwienie, ale i zachwyt na twarzach miejscowych. Balon przemieszczał się płynnie, choć nie obyło się bez gwałtownych wstrząsów poniekąd „wkalkulowanych” w moment lądowania. Przez całą trasę ludzie na widok tego „latającego olbrzyma” entuzjastycznie machali, a dzieciaki za nim biegały. Należy pamiętać, że balon nie ma silnika i przemieszcza się zawsze z wiatrem, więc nie da się nim sterować. Przed lotem robi się pomiary i sprawdza w którym kierunku wieje wiatr. – Jeszcze na godzinę przed lotem nie było pewne, czy wylecimy. Warunki pogodowe muszą być idealne, a niebo musi być niemal bezwietrzne. Takie warunki są przeważnie o wschodzie słońca, albo tuż przed zachodem słońca – dodaje Sławomir Chudzik z pruszkowskiego „Aeronauty”.

Dla tych co nie widzieli, lub nie lecieli – nic straconego! Balon „Gondola” będzie można zobaczyć na legionowskim niebie również w kolejnych dniach. Już niebawem poleci nim laureatka konkursu, ostatnio rozstrzygniętego przez właścicieli powstającej na rogu ulic Piłsudskiego i Mrugacza w Legionowie Galerii Gondola. Ponadto, już w sobotę 3 września, przy Galerii Gondola odbędzie się specjalny piknik balonowy z licznymi atrakcjami dla mieszkańców. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie właśnie wzniesienie się na kilkadziesiąt metrów balonem „Gondoli”. Powstająca w centrum Legionowa Galeria Gondola ma otworzyć swoje drzwi dla klientów już w listopadzie br.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *