LEGIONOWSKI. Mali na pomoc

2021-05-21 8:06:06

Trwają warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej realizowane na zlecenie Powiatu Legionowskiego w przedszkolach z naszego terenu przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Legion”

Najmłodszym w zdobywaniu wiedzy towarzyszy książeczka z wierszykami i kolorowankami Spacer z Kropelką “Pomocna Kropelka”. Zajęcia polegają na rozmowie z dziećmi, wspólnej zabawie, czytaniu i kolorowaniu. W ten sposób poprzez zabawę przedszkolaki uczą się o pierwszej pomocy.

W planach na ten rok jest jeszcze realizacja warsztatów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z nauką obsługi defibrylatora, którymi objęci zostaną uczniowie ostatnich klas, nauczyciele i pracownicy szkół średnich z terenu powiatu. W przypadku utrzymania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 przeprowadzone zostaną szkolenia e-learningowe. Ponadto zorganizowane zostaną działania z zakresu krzewienia idei krwiodawstwa wśród mieszkańców, obejmujące zorganizowanie akcji krwiodawstwa na terenie powiatu, zajęć edukacyjnych, szkoleń na platformie e-learningowej z idei honorowego dawstwa krwi oraz konkursu dla szkół.

Na wszystkie przedsięwzięcia Powiat Legionowski przeznaczył środki w kwocie 23 500,00 zł.

Fot. Niepubliczne Przedszkole “Magiczny Las” w Stasim Lesie/ Źródło: www.powiat-legionowski.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *