LEGIONOWSKI. Mariusz Wronowski sportowcem roku

2018-07-07 10:25:12

W plebiscycie na Sportowca Roku 2017 Powiatu Legionowskiego zwyciężył, zdobywając ponad 1200 głosów – Mariusz Wronowski, strażak, niepełnosprawny sportowiec, rywalizujący w kategorii biegów na wózku z napędem bezpośrednim
Mariusz Wronowski jest bez wątpienia jednym z najwaleczniejszych sportowców Powiatu Legionowskiego. Zmaga się nie tylko z rywalami, ale również chorobą. Niepełnosprawność nie przeszkadza mu w osiąganiu najlepszych w Polsce wyników. Odnosi sukcesy również poza granicami kraju.


Wenecki maraton w 2017 r. zakończył ze złotym medalem. Zwyciężał w PZU Maratonie Warszawskim, PKO Półmaratonie Szczecińskim i warszawskim Biegu Erasmusa.
Oprócz ścigania się w klasycznych imprezach ulicznych, Mariusz Wronowski podejmuje wyzwania uczestnicząc w konkurencjach ekstremalnych. Do takich z pewnością należy nasielski Wheelmageddon. Pan Mariusz na sportowych imprezach reprezentuje barwy Grupy Biegowej CHTMO oraz Powiatu Legionowskiego.
Dodajmy, że uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w ubiegłym tygodniu podczas sesji absolutoryjnej Rady Powiatu Legionowskiego. Obok zwycięzcy M. Wronowskiego wyróżniono także innych laureatów konkursu: Mateusza i Andrzeja Głowackich, syna i ojca rywalizujących w różnych dyscyplinach sportowych (głównie biegowych ale także w judo, ) w konkurencji Młody vs.Stary oraz najmłodszą uczestniczkę ostatniego plebiscytu, cheerleaderkę Lenę Majcherczyk, która z powodzeniem rywalizuje w mistrzostwach kraju w tej stosunkowo młodej konkurencji.
Przypomnijmy też, że w poprzednich edycjach plebiscytu na Najlepszego Sportowca Powiatu Legionowskiego triumfowali: pięcioboista Maciej Dukielski (2013 ), dwukrotnie pływak Dawid Szulich (2014 i 2015), pływak Kamil Otowski (2016). Teraz do grona laureatów dołączył Mariusz Wronowski (2017). Nasze gratulacje.
MK i (red.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *