LEGIONOWSKI. Mazowieckie Forum Turystyki Kulturowej [24-25 października]

2019-10-17 5:54:36

Polacy są coraz bardziej aktywni turystycznie – wzrost podróży krajowych to około 5 % rok do roku (według Ministerstwa Turystyki i Sportu, 2018). Na szczególną uwagę zasługują badania prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną, które dowodzą, że wśród osób uprawiających turystykę krajową najczęściej wskazywaną formą aktywności jest zwiedzanie i obcowanie z kulturą (34%). Chcemy tak zdefiniowanej potrzebie jeszcze bardziej wyjść naprzeciw dlatego organizowane przez nas Forum będzie okazją do wzbogacenia i podniesienia poziomu oferty turystyki kulturowej, w tym szczególnie etnicznej, w której dominuje motyw poznawczy połączony często z celami edukacyjnymi i rekreacyjnymi

Głównym celem Mazowieckiego Forum Turystyki Kulturowej jest zatem stworzenie warunków do rozwoju kompetencji osób zajmujących się lokalną tradycją, kulturą i historią w małych miejscowościach oraz wsiach położonych na terenie województwa mazowieckiego. Udział w Forum dedykowany jest przede wszystkim przewodnikom lokalnym, animatorom, edukatorom i nauczycielom działającym w małych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego. Odbiorców naszego zadania pragniemy wyposażyć w wiedzę i umiejętności w obszarze prowadzenia działań w zakresie turystyki kulturowej, a w szczególności etnicznej.

Planujemy również wydanie w postaci cyfrowej publikacji zawierającej opis dobrych praktyk z dziedziny turystyki etnicznej i opracowanie rekomendacji na przyszłość.

Podczas tegorocznego Mazowieckiego Forum Turystyki Kulturowej chcemy poruszyć również aspekt odkrywania historycznego dziedzictwa bitwy warszawskiej 1920 roku i aktywnego upamiętnienia jej przyszłorocznej setnej rocznicy. Podczas organizowanych spotkań, warsztatów i dyskusji zrodzą się atrakcyjne nowatorskie pomysły na nowe formuły działań lokalnych a także na poszerzenie oraz podniesienie jakości oferty turystyki kulturowej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.mftk.pl  gdzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy. Koszt wyżywienia i noclegu zakwalifikowanych uczestników Forum pokrywa Organizator.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *