LEGIONOWSKI. Mżawka, deszcz, w nocy zachmurzenie – ostrzeżenie dla wracająch do domów

2018-12-26 3:21:53

 

Drogi są przejezdne, jednak występują utrudnienia z powodu mżawki lub deszczu ale miejscami może być ślisko – brzmi komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Z opadami śniegu lub śniegu z deszczem muszą się liczyć kierowcy w województwach: śląskim, świętokrzyskim i małopolskim. Opady mżawki lub deszczu występują na terenie niemal całego kraju, jedynie z wyłączeniem województwa wielkopolskiego. W środę zachmurzenie w całym kraju będzie przeważnie duże. Większe przejaśnienia możliwe są na północy.

Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. w obszarach podgórskich Karpat i 2 st. na wschodzie do 5 st., 7 st. na Pomorzu i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

Wysoko w Karpatach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Tam też spodziewane są opady śniegu. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie i wschodzie także deszczu ze śniegiem, w obszarach podgórskich Karpat i w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. C, -2 st. C w obszarach podgórskich Karpat i -1 st. C na Suwalszczyźnie, do 3-5 st. C na Pomorzu i zachodzie oraz 5-7 st. C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, w porywach do 60 km/h na wybrzeżu, zachodni. Wysoko w Karpatach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *