LEGIONOWSKI. “Na skrzyżowaniu kulturowych szlaków”

2023-04-19 4:38:50
21 maja 2023 r. serdecznie zapraszamy na kiermasz rękodzieła ludowego oraz warsztaty ukraińskiego haftu, które odbędą się pod hasłem „Na skrzyżowaniu kulturowych szlaków”

W hali dworca PKP w Legionowie (ul. T. Kościuszki 8a) w godzinach 11.00-18.00 polscy i ukraińscy twórcy prezentować będą różnego rodzaju rękodzieło inspirowane kulturą ludową i wywodzące się z tradycji ludowej obu państw. Zainteresowanych wystawców zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: animacja@pik.legionowski.pl.
O godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie (ul. T. Kościuszki 8a, I piętro) rozpoczną się warsztaty haftu ukraińskiego. Osoby chętne na warsztaty prosimy o mail pod adresem: animacja@pik.legionowski.pl. Warsztaty są bezpłatne, organizator zapewnia materiały. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, obowiązują zapisy.
Podczas całego wydarzenia będziemy nawiązywać do rozpoczętej w zeszłym roku akcji „Niezapominajka dla Ukrainy”. Tym razem za sprawą niezapominajek sadzonych w przestrzeni publicznej chcemy upamiętnić poległych  w obronie Ukrainy bohaterów i ofiary toczącej się za naszą granicą wojny. Postaramy się, żeby na naszym kiermaszu też nie zabrakło niezapominajek.
Organizatorami wydarzenia „Na skrzyżowaniu kulturowych szlaków” są Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie i Poczytalnia Legionowo, patronem przedsięwzięcia jest Powiat Legionowski.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *