Facebook


LEGIONOWSKI. Nauczyciele zawieszają strajk!

2019-04-25 5:07:51

Od soboty, 27 kwietnia ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy! Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap – brzmi oświadczenie Sławomira Broniarza – Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego

Jesteśmy bowiem w połowie drogi. Dlatego dzisiaj nie podpisujemy tego, co podpisała Solidarność, torpedując negocjacje z rządem.

Żądamy natomiast usystematyzowanej i osadzonej w krótkim czasie rozmowy o pakiecie odbudowy systemu edukacji na miarę XXI wieku i odpowiedniego rozwoju dzieci i młodzieży.

Chciałbym powiedzieć tu jasno: prawda jest taka, że strajk mógłby być prowadzony dalej. Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my. Nauczyciele i rodzice. I dlatego, w porozumieniu z samymi uczniami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku.

Panie Premierze Morawiecki, dajemy Panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania. My swoje przedstawiamy jako rozwiązanie całościowe.

Stoję tu dziś naprzeciwko Pana nie ja, jeden związkowiec. Nie jeden związek zawodowy. Ale miliony ludzi. Rodzice, uczniowie i nauczyciele. I nie poddamy się. To nie jest żaden partyjny konflikt, jakich rozgrywacie dziesiątki. To nie jest konflikt PiS czy PO, Jarosława Kaczyńskiego czy Grzegorza Schetyny. Nie zakopiecie go w partyjnych przepychankach i medialnej rozgrywce. To sprawa milionów Polaków. Nie damy się podzielić. – można przeczytać na stronie ZNP.

 

Źródło: ZNP.pl

Komentarze

3 komentarze

  1. Ela odpowiedz

    Ten “dureń” przeczołgał uczniów i rodziców dla własnego POklasku a teraz ma czelność mówić o wchodzeniu w znacznie ważniejszy etap???!!! HEJ Broniarz jaki to nowy etap? – chyba twoja reelekcja. Ten etap mnie nie interesuje – pokazałeś już raz swój “rozum” i umiejętności brania w jasyr niczemu niewinnych młodych ludzi i ich rodziców. WON od naszych dzieci.

  2. Zenek odpowiedz

    Broniarz wchodzi w nowy etap POstkomunistycznej i POdłej gry POlitycznej. Siadaj obiboku do stołu i rozmawiaj o układzie coś za coś, a nie że tylko chcesz 1000zł. Ja jak chcę zarabiać tysiąc więcej to muszę pracować wydajniej i najczęściej dłużej i Wy “Broniarze” też musicie pójść tą drogą. Chcesz więcej – to daj z siebie więcej. Dlaczego ja, oprócz podatków mam dopłacać (korepetycjami) do miernie kształcących moje dzieci nauczycieli. Ogarnijcie się Broniarz.

  3. Victor odpowiedz

    Gratulacje dla Premiera, rząd rządzi a nie administruje. Wyjął nauczycielom zakładników w postaci uczniów i ..po wszystkim. Brawo Rząd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *