LEGIONOWSKI. Niebezpieczny długi weekend

2020-06-15 10:19:57

W związku ze świętem Bożego Ciała i trwającym długim weekendem policja prowadziła wzmożone działania na drogach. W jego trakcie zatrzymano 10 nietrzeźwych kierujących, doszło do 2 wypadków drogowych i 17 kolizji. Niechlubnym rekordzistą zatrzymanym przez policję był 34-latek, który wsiadł za kierownicę mając 3 promile alkoholu w organizmie

Jak podaje policja od środy (11 czerwca) do niedzieli (14 czerwca) na drogach powiatu legionowskiego trwały wzmożone kontrole. Policjanci pilnowali bezpieczeństwa na głównych trasach, którymi przemieszczali się kierowcy wyjeżdżający i wracający z długiego weekendu. W tym czasie funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wzywani byli do 2 wypadków drogowego, w których ranne zostały 3 osoby oraz 17 kolizji. Policjanci legionowskiej komendy i ościennych komisariatów zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących: 6 rowerzystów i 4 kierujących pojazdami mechanicznymi.
Niechlubnym rekordzistą, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu okazał się kierujący skodą 34-latek. Mężczyzna został zatrzymany krótko po godzinie 22.00, na terenie gminy Jabłonna. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu.
W trakcie minionego weekendu policja przeprowadziła 379 kontroli pojazdów. 131 kierowców ukaranych zostało mandatami za wykroczenia w ruchu drogowym.
Funkcjonariusze zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych oraz 14 praw jazdy, w tym 11 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *