LEGIONOWSKI. Nocna Pomoc Lekarska do końca października przy Sowińskiego

2022-09-16 4:22:48

Już za kilka dni, 30 września wygasa pięcioletni kontrakt na świadczenie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej w przychodni NZOZ Legionowo. Ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkurs na świadczenie usług został unieważniony. Dlatego też podpisano aneks do kontraktu na świadczenie usług do końca października br. I ogłoszono kolejny konkurs

Jak udało nam się dowiedzieć, Narodowy Fundusz Zdrowia w minioną środę (14 września) podpisał aneks do wygasającego kontraktu na przedłużenie świadczenia opieki zdrowotnej w zakresie świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej z dotychczasową przychodnią NZOZ Legionowo przy ul. Sowińskiego 4.
Jednocześnie na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia ogłoszono konkurs na świadczenie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. Termin składania ofert to 28 września, zaś rozstrzygnięcie postępowania planowane jest na 10 października.

Konkurs unieważniono

Przypomnijmy. “W dniu 7.09.2022 r. zostało unieważnione uzupełniające postępowanie konkursowe nr 07-22-000257/POZ/0112/01.0000.162.16/01 w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielane w warunkach ambulatoryjnych i w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy na obszarze zabezpieczenia powyżej 50 tys. świadczeniobiorców w zakresie uzupełnionym, ogłoszone na obszar powiatu legionowskiego.” – brzmi komunikat na stronie Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – podał na swojej stronie Narodowy Fundusz Zdrowia.
Jak udało nam się wtedy dowiedzieć, do przetargu stanęły tylko dwie przychodnie, jednak nikt nie ujawnia, które to były placówki. Wiadomym jest natomiast, że do przetargu nie stanęła dotychczas świadcząca taka pomoc przychodnia „na górce” czyli NZOZ Legionowo. Powodem jest brak możliwości zapewnienia wymaganej obsady personelu medycznego, czyli odpowiedniej ilości lekarzy i pielęgniarek.

Czy wśród placówek był szpital?

Jak mówiła w czerwcu br. naszej redakcji Joanna Kajdanowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego, trwały rozmowy z legionowskim szpitalem w celu przejęcia przez placówkę Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. – Nie padło kategoryczne nie w tej sprawie – informowała wówczas rzeczniczka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *