Facebook


LEGIONOWSKI. Nowe bilety komunikacji miejskiej – w sprzedaży od 8 kwietnia

2019-04-02 2:03:11

 

 

Zmienia się wzór graficzny biletów kartonikowych obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. Od 8 kwietnia będzie można je już kupić w Punktach Obsługi Pasażerów

 

Wszystkich, którzy chcieliby kupić bilety nowego wzoru już tego dnia, zapraszamy Punktów Obsługi Pasażerów. Od 8 kwietnia będą tam będą dostępne wszystkie typy biletów, w pozostałych POP-ach będą się one pojawiały stopniowo. W innych punktach handlowych (np. salonikach prasowych, kioskach, niektórych sklepach) znajdą się w sprzedaży w miarę wyczerpywania się zapasów starych biletów.

Co się zmienia w wyglądzie biletów kartonikowych? Nowe są wszystkie rodzaje biletów kartonikowych, od 20-minutowego po 3-dniowy, a także bilet weekendowy i wejściówki do metra. Na biletach jest nazwa po polsku i angielsku, cena, informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują oraz logo Warszawskiego Transportu Publicznego czyli stylizowana litera „t”, przypominająca kształtem warszawską Syrenkę.

Nowe bilety są zróżnicowane kolorystycznie, np. 75-minutowy jednorazowy przesiadkowy ma kolor zielony, a dobowy jest koloru niebieskiego. Bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla danego rodzaju biletu.

Bilety z dotychczasowym wzorem w dalszym ciągu zachowują swoją ważność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *