LEGIONOWSKI. Nowe radiowozy w Legionowie

2019-01-08 11:56:35

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez władze powiatu legionowskiego oraz samorząd miasta Legionowo i gminy Nieporęt, tabor legionowskiej komendy wzbogacił się o 4 nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie odbyło się przed siedzibą jednostki. Po wręczeniu kluczyków policjantom, wszystkie pojazdy służbowe zostały poświęcone. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie młodszy inspektor Anna Jędrzejewska – Szpak złożyła samorządowcom serdeczne podziękowania za wsparcie i zrozumienie potrzeb lokalnej Policji

Wczorajszy dzień był dniem szczególnie ważnym dla policjantów pełniących służbę na terenie powiatu legionowskiego. To właśnie wczoraj odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia 4 nowych radiowozów, których zakup sfinansowano między innymi z budżetów: Starostwa Powiatowego  w Legionowie, Urzędu Miasta w  Legionowie oraz Urzędu Gminy w Nieporęcie. Środki samorządów lokalnych stanowiły część wartości radiowozów, pozostałe środki pochodziły natomiast z centralnego budżetu Policji.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez samorządy tabor legionowskiej  komendy zwiększył się o 4 oznakowane radiowozy. Samochody marki Hyundai i20 będą służyły teraz policjantom z wydziału prewencji oraz wydziału sztab policji, jak również policjantom z Nieporętu. Opel astra posłuży policjantom z wydziału ruchu drogowego.

Kluczyki do nowych radiowozów przekazali:

 • reprezentujący Powiat Legionowski: Starosta Legionowski Robert Wróbel,
 • reprezentujący Miasto Legionowo: Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Ryszard Brański,
 • reprezentująca Gminę Nieporęt: Przewodnicząca Rady Gminy Nieporęt Bogusława Tomasik, Kierownik Działu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i OC Urzędu Gminy Nieporęt.

Po przekazaniu kluczyków do radiowozów nastąpiło ich uroczyste poświęcenie, którego dokonał ksiądz prałat Lucjan Szcześniak z parafii św. Jana Kantego w Legionowie.

Ponadto Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski przekazał 5 urządzeń do badania stanu trzeźwości, które służyć będą w codziennej pracy funkcjonariuszom legionowskiej drogówki.

Na zakończenie uroczystości policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach, wyrażając w ten sposób nie tylko uznanie, ale przede wszystkim szczególne podziękowanie za zakup nowych służbowych pojazdów.

Policjanci z legionowskiej komendy dziękują za wsparcie i zapewniają, że nowy sprzęt wykorzystają jak najlepiej w celu realizacji ustawowych zadań – po to, aby zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

10 komentarzy

 1. olo odpowiedz

  W komunikacie prasowym nie ma ani słowa o tym, czy te urządzenia do badania stanu trzeźwości też zostały poświęcone.

  1. Poinformowany odpowiedz

   Istotniejsza byłaby informacja, czy Smogorzewski sam je przetestował

 2. Bartek odpowiedz

  Nie odśnieżone są nie tylko chodniki i drogi ale również oblodzone garaże wielopoziomowe, które po informacji o zagrożeniu zamknęli. Za wszystko odpowiedzialny jest Pawlak bo w Urzędzie odpowiada za drogi i chodniki a w PEC jako spółka zarządzająca centrum komunikacyjnym za garaże. Kwiatkowski ma racje trzeba wlepić mandat bo pensje są dwie prezydencka i prezesowska tyko roboty zero.

 3. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Do policjantów i strażników miejskich w Legionowie ! Na obrzeżach Legionowa są śliskie drogi, nie posypane piachem ani solą, więc uważajcie żeby nie porozbijać nowych aut. To samo dotyczy śliskich i nieodśnieżonych chodników, możecie tam nogi połamać. Wniosek: lepiej siedźcie na komendzie i wygrzewajcie się do wiosny, to wam najlepiej wychodzi.

  1. Mart odpowiedz

   Zrzedzisz wszędzie, jak stary dziad. Zima jest, śnieg spadł, temperatura niska, normalna rzecz. Ty jednak już biadolisz bo swoimi kółeczkami nie możesz do sklepu przejechać 5 metrów? Jakoś 50 lat temu szpitale zimą nie były pełne połamanych ludzi. Ale mentalność PRL pozostała, niech policja odśnieża chodniki i ulice, bo się jaśnie pan wywróci! Straszna apokalipsa! -10 stopni i śnieg!

   1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    Sam jesteś dziadem i czytaj ze zrozumieniem ! Policja i straż miejska nie jest od odśnieżania tylko od wlepiania mandatów tym, którym nie chce się odśnieżać przy swoich posesjach. 50 lat temu standardy życia były o 50 lat gorsze i takie barany jak ty zawijały kanapki w papier toaletowy, a po ulicach Legionowa skakały zające. Bierz łopatę i ganiaj się ze śniegiem i swoją mentalnością PRLowskiego aparatczyka, wyjdzie ci na zdrowie. Bez poważania !

    1. Mart odpowiedz

     Czytam ze zrozumieniem, i widzę że Ty nie rozumiesz. Wypisujesz swoje komentarze pod artykułami nijak nie dotyczącymi tematu, że już nie wspomnę o tym, że ich adresaci nawet nie dowiedzą się o istnieniu twoich uwag. Zgłoś się bezpośrednio, a nie robisz g…o burze w sieci pod tekstem o nowych autach, czy orszaku Trzech Króli. I z dziadem rzeczywiście się pomyliłem, zrzedzisz i odgryzasz się jak stara baba.

     1. Mikuś

      Może na starość został transwestytą fetyszystycznym: dziado – babą?

    2. Alzheimer odpowiedz

     Pogadały sobie dwa dziady do obrazu!

     1. Kwiatkowski z Legionowa

      a trzeci dziad błysnął intelektem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *