LEGIONOWSKI. Nowe wzory Warszawskich Kart Miejskich

2019-03-08 11:28:25

Z Pałacem Kultury i Nauki w tle, z symbolami środków komunikacji, a może w kwiaty? Warszawski Transport Publiczny ma nowe wzory Warszawskich Kart Miejskich.

 

Od początku marca są nowe wzory Warszawskich Kart Miejskich. Pasażerowie mają do wyboru 18 nowych grafik. Coś dla siebie znajdą zarówno sympatycy warszawskich symboli – np. panoramę miasta z Pałacem Kultury i Nauki na pierwszym planie lub symbole warszawskich środków transportu, jak i osoby preferujące neutralne wzory.

 

Warszawska Karta Miejska jest nośnikiem długookresowych biletów WTP. Dodatkowo – jako Karta warszawiaka lub Młodego warszawiaka z ważnym e-hologramem – pozwala na korzystanie ze zniżek przysługujących osobom płacącym podatki w Warszawie. Aby wyrobić WKM wystarczy odwiedzić Punkt Obsługi Pasażerów lub wypełnić wniosek na stronie WTP albo w dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców. Konieczne jest dołączenie fotografii. Na awersie karty umieszczona jest fotografia oraz imię i nazwisko. O wyglądzie tła decyduje właściciel karty – może zdecydować się na jeden z proponowanych wzorów lub zaprojektować własny. Na rewersie karty znajduje się jej numer. Wydanie pierwszej WKM jest bezpłatne. Opłata za kolejną wynosi 14 zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *