LEGIONOWSKI. Ostatni dzień na Mały ZUS

2020-01-07 7:53:43

 

Tylko do 8 stycznia przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o tzw. Mały ZUS. Jest to program który ma pomóc przedsiębiorcom. Dzięki niemu przedsiębiorca nie musi płacić składek na ubezpieczenie społeczne w pełnej wysokości

Żeby skorzystać z programu przedsiębiorca musi spełnić kilka warunków. Działalność gospodarcza w roku poprzedzającym musi być prowadzona przez co najmniej 60 dni. Przychody osoby, która prowadziła firmę przez cały rok 2019, nie mogą przekroczyć na rok 2019 trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli kwoty 67 500 zł. Przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność przez okres dłuższy niż 60 dni, a mniejszy niż 365 mają ustalony limit przychodów proporcjonalnie do czasu prowadzenia działalności. Jutro tj. 8 stycznia przypada ostatni dzień na złożenie wniosku. Program pozwoli płacić mniejsze składki przez maksymalnie 36 miesięcy.

Ponadto jeżeli twoje przychody w 2019 r. z pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonej przez cały ten rok, nie przekroczyły 120 000 zł, możesz płacić obniżone składki na ubezpieczenia społeczne w ramach programu Mały ZUS Plus. Wysokość składki ustalisz w oparciu o dochód z działalności gospodarczej, uzyskany w 2019 r. Składkę liczysz od dochodu uzyskanego w poprzednim roku. Zgłosić należy się do 29 lutego 2020 r.

Red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *