LEGIONOWSKI. Ostatni dzień! Ratujmy pszczoły! Brakuje tylko 20 tys. podpisów!

2021-09-30 1:40:23

Do końca września jest czas, by zebrać milion podpisów pod europejską inicjatywą, której celem jest ratowanie owadów zapylających. Chodzi o to, by Unia Europejska wycofała się ze wszystkich szkodliwych dla pszczół pestycydów i postawiła na rolnictwo dobre dla środowiska i naszego zdrowia! Wystarczy wejść na stronę i wypełnić krótki formularz


Greenpeace Polska od wielu lat działa na rzecz ochrony pszczół w Polsce. Współpracując z  ogólnoeuropejskim ruchem zrzeszającym przyrodników, rolniczki, pszczelarzy, naukowców i setki tysięcy innych osób, które chcą, by sposób, w jaki produkujemy naszą żywność, był przyjazny ludziom i całej planecie.
Ludzie tworzący inicjatywę „Ratujmy pszczoły i rolników!” chcą, aby w UE wprowadzone zostało prawo, które uwolni nasze pola od trujących pestycydów.
Aby to było możliwe, korzystają z możliwości, jakie daje Europejska Inicjatywa Obywatelska. Jeśli uda się znaleźć dla niej poparcie co najmniej miliona Europejek i Europejczyków, Komisja będzie musiała zająć się tą propozycją.
Ciężka praca pszczół i innych owadów zapylających sprawia, że możemy cieszyć się owocami, warzywami, ziołami. Co trzeci kęs naszego jedzenia powstaje dzięki pracy zapylaczy. Niestety owady te są poważnie zagrożone przez choroby, pasożyty, śmiertelne pestycydy oraz kryzys klimatyczny. Unia Europejska, dzięki presji społecznej, wycofała już część szkodliwych substancji z użytkowania w rolnictwie, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia.
Pod inicjatywą może podpisać się każda osoba mająca obywatelstwo polskie (lub innego państwa UE) oraz prawa wyborcze. Link do petycji: http://tiny.pl/t12jp.

Greenpeace Polska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *