LEGIONOWSKI. Pierwszy dzień od dawna bez nowych zakażeń koronawirusem

2020-04-06 2:51:08

Według komunikatu Sanepidu z 6 kwietnia br., 24 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 510 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 457 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło w powiecie mamy 17  nowe przypadki objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 20 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową. Jest to również pierwszy dzień od dawna kiedy w naszym powiecie nie wykryto nowego przypadku zakażenia koronawirusem.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Aktualnie (5 kwietnia) 510 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 457 osób poddanych jest kwarantannie domowej. Wczoraj (4 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 500 osób, a kwarantannie domowej poddano 454 osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja MZ 6 kwietnia 12:30

  • 85 467 wykonanych testów diagnostycznych
  • 4 201 próbek pozytywnych
  • 2 444 osób hospitalizowanych
  • 143 256 osób objętych kwarantanną
  • 37 295 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 4,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby
  • Liczbę osób wyleczonych: 162

Łącznie w Polsce jest obecnie 4201 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarły 98 osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *