LEGIONOWSKI. Po maseczki do urzędu – gdzie rozdają?

2020-04-19 9:06:38

Od czwartku (16 kwietnia) obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Jabłonna, Nieporęt oraz Wieliszew już rozprowadzają maseczki dla swoich mieszkańców. Serock i Legionowo czekają aż maseczki zostaną dostarczone przez dystrybutorów

Część gmin z powiatu legionowskiego już rozprowadza darmowe maseczki dla mieszkańców, inne czekają aż zostaną one dostarczone do nich przez dystrybutorów. O tym jak zakładać maseczki przeczytać można na str. 4, zaś o rodzajach maseczek na str. 21.

Już rozdają

Maseczki ochronne rozdawane są w Nieporęcie, Wieliszewie oraz Jabłonnie. Maseczki jednorazowe w Urzędzie Gminy Nieporęt mieszkańcy dostawali już od paru tygodni. W gminie Wieliszew mieszkanki Krubina, Łajsk, Wieliszewa, Skrzeszewa, Olszewnicy Starej, Olszewnicy Nowej, Janówka, Góry zaczęły bezpłatnie szyć maseczki dla mieszkańców. Rozdano prawie 5000 maseczek, a kolejne 2000 wójt rozwiózł osobiście po miejscowościach gminy. Od środy 15 kwietnia maseczki będą znowu rozdawane mieszkańcom. Po maseczki można zgłaszać w urzędzie przy wejściu do Sali im. Klenczona od 15 kwietnia w godzinach 10:-16:00. W godzinach 10:00 – 12:00 przyjmowani będą seniorzy. Jeśli maseczki nie można odebrać osobiście można skontaktować się z Urzędem Gminy (22 782 20 22 gmina@wieliszew.pl), Wójtem (505 464 212 wojt@wieliszew.pl) lub radnym ze swojej okolicy w celu jej uzyskania. W gminie Jabłonnmaseczki szyją wolontariusze, a mieszkańcom rozdają sołtysi.

Czekają na dystrybutorów

W Legionowie i w Serocku maseczki również będą rozdawane, ale urzędy czekają na dostarczenie maseczek od dystrybutorów. Do Legionowa ma dotrzeć 50 tysięcy jednorazowych maseczek ochronnych, pozyskanych za pośrednictwem fundacji Lerte z Radomia i w ramach akcji Maseczki dla Polski. Maseczki dostaną mieszkańcy, którzy są najbardziej narażeni na śmiertelne powikłania choroby COVID-19. W gminie Serock maseczki mają trafić najpierw do potrzebujących oraz do osób z grupy ryzyka. Jak informują urzędy obu gmin, maseczki powinny być dostępne do czwartku (16 kwietnia), czyli do dnia od kiedy każdy będzie mieć obowiązek zakrywania nosa i ust.

fot. Wójt Wieliszewa, Paweł Kownacki rozdający maseczki mieszkańcom/ Facebook Paweł Kownacki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *