LEGIONOWSKI. Poczta Polska doręczy listy polecone do skrzynki

2020-04-23 5:17:21
Jak informuje Poczta Polska:
„W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym, Poczta Polska wprowadziła nowe, jeszcze bezpieczniejsze wytyczne dotyczące doręczania przesyłek listowych poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Od dzisiaj listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata, natomiast dla paczek i przesyłek kurierskich zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru przesyłki.

Wprowadzone zmiany nie dotyczą przesyłek wysłanych do – ani wysyłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego.

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. W następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku. Zawieszono również obowiązek uzyskania przez kuriera pokwitowania odbioru przesyłki”.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Rumun. odpowiedz

  Jeżeli do skrzynek pocztowych będą też wkładane przez Pocztę Polską karty do głosowania to dopiero będzie tragedia.
  Na kartach będą dane osobowe , dzięki którym można zaciągnąć kredyt .
  Polecam wypisać się z tych wyborów , jak ktoś nie chce spłacać kredytu, który zostanie zaciągnięty przez złodzieja.

  1. olo odpowiedz

   Oj, Duda się za takich weźmie….

   1. Mart odpowiedz

    Żaden z nich sie za nic nie weźmie. Oni w życiu normalnej pracy nie mieli, żerują tylko na społeczeństwie, broniąc swoich partyjniackich interesów, bo to ich status quo. W ich interesie,nie Polski, jest dzielic i skłócać, to napędza ten pusty system. A wiele musi sie zmienic, by wszystko zostalo po staremu. Niestety, w Polsce, jak i na Świecie, grupa hien zarządza stadem baranów.

 2. Victor odpowiedz

  Ilono, nie ma problemu. Już Stalin mówił że nie ważne jak się głosuje, ważne kto liczy głosy. Teraz można dodać, że ważne jak się dostarczy głosy i ….komu. Nie martw się będzie “dobrze”.

 3. Ilona odpowiedz

  Teraz dopiero się zacznie Meksyk, jak nie będzie wymagane potwierdzenie odbioru. Do tej pory też często ginęły przesyłki ale można było sprawdzić co się stało i nawet dochodzić odszkodowania. A teraz? zawsze powiedzą, że doręczyli i cześć….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *