LEGIONOWSKI. „Podziel się jeśli możesz” – apel legionowskich ratowników medycznych

2020-04-04 2:27:32

Na stronie Starostwa powiatowego w Legionowie pojawiły się podziękowania oraz się apel legionowskich ratowników medycznych oraz pracowników NZOZ Legionowo. Pełną jego treść prezentujemy poniżej:

“Drodzy Państwo, wobec stanu epidemii wirusa COVID-19 (koronawirus), chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc materialną jakiej doświadczamy każdego dnia od mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Nikt z nas nie potrafi przewidzieć czasu trwania aktualnego stanu epidemiologicznego, który wymusza na nas stosowanie wyspecjalizowanych środków ochrony indywidualnej. Na dzień dzisiejszy dysponent zespołów ratownictwa medycznego w Powiecie Legionowskim, jakim jest NZOZ Legionowo, wyposaża nas w wystarczającą ilość środków dezynfekcyjnych oraz pakietów ochrony osobistej. Mając na uwadze pogłębiający się deficyt tych produktów na rynku polskim oraz coraz to większy problem z ich dostępnością, chcielibyśmy prosić o pomoc.

Zwracamy się z apelem „Podziel się jeśli możesz”

Co jest nam potrzebne?

  • maski FFP2 i FFP3
  • maski chirurgiczne trójwarstwowe
  • przyłbice
  • gogle/ okulary ochronne
  • fartuchy jednorazowe
  • termometry
  • płyny dezynfekcyjne (wraz z charakterystyką produktu)
  • maseczki chirurgiczne bawełniane
  • kombinezony ochrony indywidualnej

W inicjatywę szycia maseczek zaangażował się również Hufiec ZHP Legionowo. Osoby, które posiadają materiał, są chętne do transportu bądź posiadają umiejętności szycia, prosimy o kontakt z wyżej wymienioną organizacją. Pragniemy również podkreślić, iż w zakresie przekazywanych wyrobów medycznych, w tym w szczególności masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych, jesteśmy zobligowani do stosowania tylko i wyłącznie wyrobów spełniających stosowne wymagania i posiadające atesty. Mając to na uwadze, prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem NZOZ Legionowo, ul. Sowińskiego 4.

Ponadto my, ratownicy, bez obaw i strachu chcemy nieść pomoc dla pacjentów, dlatego prosimy o niezatajanie informacji wśród osób, które w okresie ostatnich 14 dni miały bliski kontakt z osobą zakażoną lub z osobą z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Wierzymy również, że w czasie kryzysu jesteśmy w stanie zintegrować się i wspomóc najbardziej potrzebujące jednostki walczące o jak najszybszy powrót do normalności.

Dziękujemy za okazane wsparcie.

Ratownicy Legionowskiego Pogotowia Ratunkowego

ZOZ „Legionowo” sp. z o.o., wobec stanu epidemii wirusem COVID-19 (koronawirus), pragnie serdecznie podziękować za pomoc rzeczową i finansową świadczoną w szczególności przez mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Państwa wsparcie jest nieocenione w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Walka z pandemią koronawirusa jest szczególnym wyzwaniem dla pracowników systemu ochrony zdrowia, którzy to są na pierwszym froncie walki o nasze zdrowie i życie.

Dziękując Wszystkim za okazaną pomoc jednocześnie pragniemy podkreślić, iż w zakresie przekazywanych wyrobów medycznych, w tym w szczególności masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych – pracownicy Spółki zobligowani są do stosowania tylko i wyłącznie wyrobów spełniających stosowne wymagania i posiadających atesty. Mając to na uwadze, uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt ze Spółką w sytuacji chęci przekazania nam określonych wyrobów medycznych tak, aby rzeczywiście świadczona w tym zakresie pomoc mogła mieć wymierny charakter i służyć pacjentom.

ZOZ “Legionowo”

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *