LEGIONOWSKI. Włamywacze zostali zatrzymani na gorącym uczynku

2018-06-07 12:45:23

W ręce policjantów wpadł 19-letni Krzysztof I. oraz 39-letni Adrian B. Mężczyźni są podejrzani o dokonanie kradzieży z włamanie do wózkowni, z której próbowali wynieść rower.

Z informacji jakie podaje st. asp Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wynika, że do zatrzymania doszło dzięki czujności jednego ze stołecznych policjantów. Funkcjonariusz przebywający w swoim mieszkaniu słysząc trzaski na klatce schodowej postanowił sprawdzić co się dzieje. Po wyjściu z bloku zauważył jednego z mężczyzn chowającego do bagażnika samochodu rower. W związku z podejrzeniem kradzieży jednośladu policjant zatrzymał mężczyznę. Chwilę potem na miejsce przybyły patrole Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego KSP i policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn 39-letniego Adriana B. Jak ustalono w toku prowadzonych czynności zatrzymani dokonali włamania do wózkowni, skąd po wcześniejszym zniszczeniu wkładki zamka skradli rower. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę 1300 złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Następnego dnia śledczy przedstawili im zarzut z art. 279 & 1 kodeksu karnego. 19 i 39-latek przyznali się do popełnia zarzucanego im czynu. Grozi im kara do 10 lat ograniczenia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *