LEGIONOWSKI. Pomoc dla DPS “Kombatant”

2020-04-30 6:54:45

Zarząd województwa podjął decyzję o przeznaczeniu 600 tys. zł na zakup sprzętu, który pomoże domom pomocy społecznej w walce z epidemią koronawirusa. Dzięki środkom wygospodarowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej możliwy będzie zakup 60 urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń. Jedno z nich trafi do legionowskiego Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”

– Działalność Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest obecnie przedmiotem wzmożonej troski z naszej strony. Dzięki temu, że odpowiednio wcześnie podjęliśmy decyzje, które pozwoliły zabezpieczyć tę placówkę, dotąd nie pojawiło się tam ognisko epidemii i, mam nadzieję, że tak pozostanie. Bezpieczeństwo pensjonariuszy i pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego cieszy mnie każda inicjatywa mająca na celu podniesienie jego poziomu – mówi starosta legionowski Sylwester Sokolnicki.

W domach pomocy społecznej przebywają osoby najbardziej narażone na zachorowanie i komplikacje w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. – Podopieczni domów pomocy społecznej oraz ich pracownicy są bardzo narażeni na zakażenie. W ich przypadku do walki z epidemią niezbędne jest trzymanie się rygorystycznych procedur, ale też stosowanie dodatkowych zabezpieczeń, a tych często brakuje – mówi marszałek województwa Adam Struzik. – Dlatego decydujemy się na przekazanie sprzętu do dezynfekcji powietrza, który kupimy za środki wygospodarowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń zmniejszą ryzyko zakażenia w domach pomocy społecznej, które w wyniku epidemii znalazły się w bardzo trudnym położeniu. Ich podopieczni należą do grupy o podwyższonym ryzyku zakażenia i najgorszym rokowaniu, jeśli chodzi o przebieg choroby. Dlatego wymagają specjalnej ochrony. Ochrony wymaga także personel, który opiekuje się mieszkańcami, aby mógł wykonywać swoją pracę.

www.powiat-legionowski.p

Komentarze

1 komentarz

  1. marek krauss odpowiedz

    wszystko super gdyby pracownik gdyby niektórzy pracownicy nie brali wysoką wypłatę które obciąża budżet każdego mieszkańca np wyżywienie na cały miesiąc pobierają 350 zł a koszt pobytów ok 4000 zł a jeszcze dają podrobioną herbatę 40 sztuk na dwa miesiące

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *