LEGIONOWSKI. Pościg za naćpanym 19-latkiem bez uprawnień

2023-02-14 3:46:30

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadane narkotyków oraz o kierowanie pojazdu bez uprawnień, za to pod wpływem narkotyków

W sobotni wieczór (11 lutego) legionowscy policjanci patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na kierującego BMW, który nie zastosował się do znaku „stop” przed przejazdem kolejowym. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, kierowca jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim, najpierw ulicami miasta, a następnie drogami gminy Jabłonna. BMW poruszało się z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkukilometrowym pościgu, w miejscowości Janówek Pierwszy, kierowca wjechał na zadrzewioną posesję, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Mundurowi cały czas byli tuż za nim i już po chwili mężczyzna został zatrzymany.

Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, ale za to w aucie ma zawiniątko z amfetaminę. W trakcie czynności mężczyzna był nerwowy i nadpobudliwy. Badanie alkomatem dało wynik negatywny. Policjanci podejrzewając, iż może on być pod wpływem środków odurzających użyli narkotestu. Jak się okazało wynik badania był pozytywny.

Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. 19-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz kierowanie bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających. Czyny, których się dopuścił młody mężczyzna, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *