LEGIONOWSKI. Pościg za pijanym poszukiwanym zakończył się w powiecie wołomińskim

2023-03-03 10:38:39

Policjanci z Legionowa po długim pościgu doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego pijanego 36-letniego mężczyzny

Do zdarzenia doszło w środę (1 marca) około północy. W trakcie patrolowania legionowskich ulic, policjanci drogówki zwrócili uwagę na jadący samochód marki Renault, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Pomimo wyraźnych świetlnych i dźwiękowych kierujący pojazdem nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Wtedy też policjanci ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki pirat drogowy znacząco przekraczał dozwoloną prędkość, jechał całą szerokością jezdni, poruszał się autem pod prąd, tym samym narażając życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i auto zjechało do przydrożnego rowu na terenie powiatu wołomińskiego. Mężczyzna próbował ratować się jeszcze ucieczką pieszo, jednak po chwili został zatrzymany.


Uciekinierem okazał się 36-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu. Ponadto miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, została również wydana decyzja administracyjna o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Na domiar złego był poszukiwany celem odbycia kary roku pozbawienia wolności.
Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna usłyszał zarzuty. 36-latek przed sądem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do policyjne kontroli oraz narażenie innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.
Po wykonaniu czynności przez śledczych mieszkaniec powiatu radomskiego trafił do zakładu karnego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *