LEGIONOWSKI. Pozdrowienia z… Wirtualne pocztówki z powiatu legionowskiego – konkurs

2021-12-10 6:33:56
W ramach projektu „Pozdrowienia z… Wirtualne pocztówki z powiatu legionowskiego” Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie stworzyła wirtualny przewodnik pocztówkowy po powiecie legionowskim w formie strony www

Subiektywny wybór 10 kart pocztowych z okresu przed II wojną światową przedstawia miejscowości oraz portrety mieszkańców i znanych osób związanych z tymi terenami. Dzięki temu wyłania się niezwykły wizerunek tych miejsc z różnych okresów. Obok pocztówek i ich opisu znajdą się nagrane specjalnie na tę okazję wykłady/prezentacje ekspertów – pasjonatów, dostępne w każdej chwili w sieci. Filmy zostały zamieszczone na kanale YouTube.
Projekt jest interdyscyplinarny i zakłada połączenie edukacji kulturalnej z edukacją regionalną. Jego celem jest wzmacnianie tożsamości lokalnej i uczestnictwa w kulturze, także tej online.
Podsumowaniem projektu „Pozdrowienia z… Wirtualne pocztówki z powiatu legionowskiego” jest konkurs plastyczny – w dwóch kategoriach wiekowych, dla młodzieży i dorosłych – na współczesną pocztówkę z powiatu legionowskiego. Zwycięskie prace zostaną pokazane na wirtualnej wystawie pokonkursowej na stronie internetowej www.pik.legionowski.pl oraz na profilu facebookowym PIK. Planujemy też druk zwycięskich pocztówek i dystrybucję do instytucji współpracujących z PIK na terenie całego powiatu.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *