LEGIONOWSKI. Prawie trzeźwy poranek

2016-08-11 3:06:17

W poniedziałkowy poranek (8 sierpnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano 231 kierowców, jeden wpadł na jeździe po alkoholu.

W poniedziałek wcześnie rano policjanci legionowskiej drogówki prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Działania rozpoczęły się po godzinie 6.00, a kontrole trzeźwości przeprowadzono w Białobrzegach i Wierzbicy. Mundurowi skontrolowali łącznie 231 kierowców.

Podczas akcji ujawniono jednego kierującego znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu 32-letniego kierowcę nissana. Badanie wykazało, że mężczyzna miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Czyn ten to wykroczenie, za które grozi kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Tego samego dnia w miejscowości Łacha na ul. Wyszkowskiej mundurowi w białych czapkach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że 36-letni kierujący ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez legionowski sąd. Policjanci zatrzymali 36-latkowi uprawnienia. Teraz będzie on odpowiadał za niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu i stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ostrzegają, że podobne akcje będą kontynuowane.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *