LEGIONOWSKI. “Prędkość” – 19 zatrzymanych praw jazdy w ramach akcji policji

2018-07-23 5:55:38

Od piątku (20.07) do niedzieli (22.07) policjanci z ruchu drogowego na drogach powiatu legionowskiego zatrzymali 19 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi , łącznie podjęli 326 kontroli drogowych. 47 kierujących ukarali mandatami karnymi, a 61 pouczyli.Specjaliści od ruchu drogowego nie mają wątpliwości: im wolniej jedziesz, tym więcej masz czasu na prawidłową reakcję podczas sytuacji kryzysowej na drodze


W ubiegły piątek (20.07) w godz: od 6:00-24:00, w ramach akcji „Prędkość” mundurowi z legionowskiej drogówki na drogach powiatu legionowskiego skontrolowali 128 pojazdów. Patrole były tam, gdzie według wiedzy policjantów dochodzi do zagrożeń w ruchu drogowym oraz przekraczania dozwolonej prędkości. W tym czasie policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie przez nich dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h aż 5 osobom. Policjanci wykryli i uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie, który miał już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze mandatami karnymi ukarali 10 kierujących, a 30 pouczyli.

Także podczas minionych dwóch dni policjanci zajmujący się bezpieczeństwem ruchu drogowego pokazali, że reagują i dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie tylko podczas sformalizowanych działań, ale także każdego dnia służby.

Przez miniony weekend policjanci z ruchu drogowego legionowskiej komendy, wspierani przez kolegów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, na drogach powiatu legionowskiego skontrolowali 198 pojazdów. Tym razem policjanci zatrzmali 14 dokumentów prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. 37 kierowców zostało ukaranych przez policjantów mandatami karnymi. W 27 przypadkach mundurowi zastosowali pouczenia.

Podczas ostatnich dwóch dni w policyjnych statystykach nie odnotowano żadnego wypadku drogowego na drogach powiatu legionowskiego.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących pojazdami o rozsądek i wyobraźnię. Specjaliści od ruchu drogowego nie mają wątpliwości: im wolniej jedziesz, tym więcej masz czasu na prawidłową reakcję podczas sytuacji kryzysowej na drodze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *