LEGIONOWSKI. Ruszył sezon na utonięcia

2022-06-24 8:39:04

W miniony weekend (16-19 czerwca)w Polsce utonęło 21 osób.
W samą niedzielę życie w wodzie straciło 9 osób. Na terenie powiatu legionowskiego nikt nie utonął, chociaż LWOPR interweniował kilkanaście razy
Jak podaje Komenda Główna Policji od 1 kwietnia br. na terenie całej Polski utonęło 93 osoby. Natomiast od początku czerwca utonęło 37 osób

Jak udało nam się dowiedzieć miniony długi weekend na akwenach na terenie powiatu legionowskiego przebywał w miarę możliwości spokojnie. Jednostki LWOPR interweniowały przy wywróconych żaglówkach oraz niestety pijanych plażowiczach pływających na skuterach i rowerach wodnych. Na szczęście pomimo kilkunastu interwencji nie doszło do tragedii.

Apele nic nie dają

Pomimo licznych apeli służb w ubiegłym roku 78 osób straciło życie wchodząc do wody pod wpływem alkoholu. Służby ratunkowe przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą:
– nie skacz do wody w nieznanych miejscach
– załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym
– nie wbiegaj rozgrzany do wody
– nie wypływaj na materacu zbyt daleko od brzegu
– nie wchodź do wody bezpośrednio po posiłku
– nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających
– pływaj w wyznaczonych miejscach
– stosuj się do poleceń ratownika

Dramatyczna statystyka

W ubiegłym 2021 r. na terenie Polski policja odnotowała 422 przypadki tonięć. Z czego 408 osób utonęło. Wśród ofiar znalazło się 40 kobiet i 20 ofiar, które nie ukończyły 18 lat. 208 ubiegłorocznych ofiar to mężczyźni po 50. roku życia. Według policyjnych statystyk w Polsce ludzie najczęściej toną w rzekach i jeziorach.
red

Fot: Fokus Art

Komentarze

1 komentarz

  1. PWN odpowiedz

    Regularnie pływam w zalewie zegrz.. Umiejętności grubo powyżej przeciętnej choć oczywiście do wyczynowców mi daleko. Jakby co – na mnie nie liczcie że kogoś odratuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *