LEGIONOWSKI. Samorządowcy chcą jednak Metropolii

2018-07-04 1:53:35

Samorządowcy podpisali „Wielostronną deklarację współpracy gmin i powiatów Obszaru Metropolitalnego Warszawy w zakresie współpracy na rzecz włączającego i zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego. Ma ona na celu wsparcie współpracy w zakresie dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego, a zwłaszcza pozyskiwania środków unijnych


W poniedziałek, 18 czerwca samorządowcy, m.in. z naszego powiatu podpisali deklarację, która poszerza terytorialnie oraz tematycznie współpracę między gminami i powiatami.

Metropolia Warszawska

W praktyce, Metropolia działa już od 2014 r. Ma ona za zadanie ułatwiać współpracę samorządów w zakresie realizacji wspólnych inwestycji. Tymi inwestycjami są: systemy tras rowerowych oraz parkingów P+R, projekty edukacyjne, a ponadto rozwijanie e-usług publicznych. Dotychczas porozumienie obejmowało swoim zasięgiem 40 samorządów.

Budżet unijny 2020+

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Fundusze europejskie w perspektywie finansowej 2020+ będą uwzględniały nowy podział województwa mazowieckiego na dwie jednostki statystyczne. Miasto stołeczne Warszawa, 69 gmin oraz 9 powiatów (grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński) będzie tworzył region „warszawski stołeczny”, który ma budować zaplecze oraz wypracowywać najważniejsze kierunki rozwoju, aby prezentować spójne stanowisko w negocjacjach budżetu unijnego 2020+.
Samorządowcy z Powiatu Legionowskiego
„Wielostronną deklarację współpracy gmin i powiatów Obszaru Metropolitalnego Warszawy w zakresie współpracy na rzecz włączającego i zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Obszaru Metropolitalnego Warszawy” z naszego powiatu w imieniu Gmin podpisali: Roman Smogorzewski – prezydent miasta Legionowo, Alicja Sokołowska – zastępca wójta Gminy Nieporęt, Jarosław Chodorski – Wójt Gminy Jabłonna, Paweł Kownacki – Wójt Gminy Wieliszew oraz zastępca Burmistrza Serocka Franciszek Zając.

KT

Komentarze

11 komentarzy

 1. anna odpowiedz

  ps. Moja córka też uczęszcza do tego gimnazjum, i jako matka czuję się odpowiedzialna obnażać głupotę

  1. Stefan odpowiedz

   Pani jednak jest niepoczytalna

 2. Prawda Legionowska odpowiedz

  Najpierw NIE dla Warszawy a teraz Metropolio Witaj…. Czy przyznają też Prezydentowi Perłę za Głupotę i niepoczytalność ? To po co było to referendum??? Ja jako mieszkaniec Legionowa nie chcę żadnej Warszawy, tym bardziej Metropolii!!! Oby wybory były jak najszybciej pora z tym cyrkiem skończyć!!!

  1. anna odpowiedz

   każdemu wolno decydować. Ja także nie widze tu żadnej sprzeczności. Byłem przeciw wciągnięciu na siłę Legionowa do Warszawy, pozbawiając miasto to wpływu na cokolwiek – i co oczywiste jestem za metropolią wolnych powiatów i gmin.Prawda legionowska to uczennica 2 klasy gimnazjum nr 3, której rodzice każą pisać głupoty, bo sami się wstydzą zabrać głos…Żałosne to, ale potwierdzone, ech

  2. Stefan odpowiedz

   Została Prawda wykorzystana, w załatwianiu prywatnych interesów Romana, pt “Jak trzymac sie stołka”. Prawda, jak i ponad 90% mieszkańców, oszukanych, wyrolowanych. Nie pierwszy to raz, i nie ostatni, jak sądzę. Następny ruch należy do Presidente. Niech mu Śmieciowa za frikend nagra nowy filmik, w którym Roman zaklina rzeczywistość, mówi o złych przeciwnikach i o mądrych mieszkańcach, którzy nie dadzą się nabrać. Biedni, oj biedni mieszkańcy… Ale skoro mu wierzą, to w sumie, czyja to wina? 😉

 3. Tadek odpowiedz

  Samorządowcy zawsze chcieli metropolii….Czy słyszał ktoś inne zdanie? Nie wiem po co autor użył tu słowa “jednak”? Może nawiązał do bubla lansowanego onegdaj przez pis gdzie mowa była io zawłaszczeniu okolicznych gmin i powiatów i pozbawieniu ich wpływu na to co na ich terenie się będzie działo…TO nie ma żadnego podobieństwa…Ale pewnie autor nie jest tak bezmyślny i coś innego miał na myśli? Dowiemy się?

  1. Antoni odpowiedz

   A kto wg Pana w tym “bublu pis” miał wtedy sprawować władzę nad “dzielnicami” – miastami przyłączonymi do aglomeracji warszawskiej? Chyba ich burmistrzowie, prawda? (w Legionowie burmistrza szumnie nazywa się Prezydentem). Zlikwidować chciano molochy w postaci urzędów powiatowych, ograniczyć liczbę urzędników. I to dlatego w Legionowie była prowadzona kampania przeciwko, bo ktoś by bezpośrednio nad Smogorzewskim stał i go kontrolował, patrzył na jego lepkie łapska, a klepnięte przez radnych polecenia, unieważniał, w momencie stwierdzenia ich szkoda na rzecz interesu publicznego. Patrząc ostatnio na sytuację mieszkańców ul. Kozietulskiego stwierdzam, że nie tylko kontrola ale sroga kara wisi nad tymi wszystkimi głowami z Rady.

 4. Krzysiek odpowiedz

  Czyli… Roman zrobil referendum, przy wtorze nielegalnej agitacji urzedowej, za “Nie”, a gdy ponad 90% mieszkancow opowiedzialo sie, ze nie chca metropolii warszawskiej, to on co zrobil? Czy to jest juz czlowiek niepoczytalny, czy bezczelny dyktator?

 5. ana odpowiedz

  nie szata zdobi człowieka……no comments..

  1. ala odpowiedz

   dobrze ze było goraco i nie ubrał czapki bo to jak by inne przysłowie mogło byc przywołane 😉

 6. Dazadler odpowiedz

  A ten z lewej to nawet do zdjęcia się ubrać nie potrafi!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *