LEGIONOWSKI. Setki pracowników oświaty chcą przetestować się na koronawirusa

2021-01-14 4:04:15

W powiecie legionowskim przynajmniej 608 pracowników ze szkół podstawowych chce przetestować się na koronawirusa. Lista może być dłuższa, bo zapisy nadal trwają. Badania będą wykonywane w tym tygodniu w mobilnym punkcie pobrań na os. Sobieskiego


Testy pracowników oświaty, w tym nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność koronawirusa odbędą się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Ministerstwo Zdrowia informuje, że badania będą dobrowolne i bezpłatne.
Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły. Testowanie jest związane z planowanym powrotem najmłodszych uczniów do szkół, tuż po feriach zimowych. Dotychczas 608 pracowników szkół z grupy klasy 1-3 zgłosiło się w powiecie legionowskim, aby przetestować się na obecność koronawirusa. Wymazy do badania zostaną pobrane w punkcie CortenMedic przy ul. Siwińskiego w Legionowie. Do zamknięcia numeru nie poznaliśmy dokładnej daty powrotu dzieci do szkół. Ten zapowiedziany jest na 18 stycznia, ale w mediach pojawiła się informacja, że aktualne obostrzenia zostaną przedłożone o kolejne dwa tygodnie.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. A odpowiedz

    I każdy przetestowany będzie zaliczony w poczet “zakażonych” niezależnie od wyniku testu. I cyrk trwa dalej….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *