LEGIONOWSKI. Skutki frontu burzowego – 1523 interwencji Straży Pożarnej

2018-06-22 10:45:39

 

Po wczorajszym (21.06) przejściu przez województwo Mazowieckie frontu burzowego Straż Pożarna podjęła łącznie 1523 interwencje – podaje rzecznik Wojewody Mazowieckiego. W Legionowie doszło do 145 interwencji służb ratunkowych

Najwięcej interwencji podjęto w powiecie płockim i w Warszawie. W Legionowie, strażacy interweniowali 145 razy. Interwencje dotyczyły głównie powalonych drzew i pożarów traw. Jednak nie jest to końcowy bilans, ponieważ usuwanie skutków frontu trwa nadal.
Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że wiele gospodarstw domowych, między innymi na III Parceli, nadal nie ma prądu. Usuwanie awarii może potrwać jeszcze kilka godzin.

Na terenie całego Mazowsza największe straty powstały w powiatach: gostynińskim, mławskim, ostrołęckim, płockim, pułtuskim, sochaczewskim oraz węgrowskim. łącznie uszkodzone zostały 103 budynki, w tym 69 mieszkalnych i 34 gospodarcze. 2 osoby zostały poszkodowane. Mieszkańcy, których domy zostały zniszczone będą mogli uzyskać pomoc na najpilniejsze potrzeby – do 6 tys. zł. Po oszacowaniu szkód Wojewoda może wystąpić do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o uruchomienie środków z rezerwy celowej na wsparcie w odbudowie domu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *