LEGIONOWSKI. Smog. Inne spojrzenie

2018-07-01 7:55:17

Jako przyczynę smogu w Legionowie wskazuje się gęstość zaludnienia miasta, dogęszczanie zabudowy kosztem terenów zieleni, przestarzałe piece do ogrzewania domów, niewłaściwy wsad opałowy. To wszystko prawda, ale istotna jest inna przyczyna. Niewłaściwe planowanie przestrzenne

Stanisław Gołąbek Radny Rady Powiatu

Z uwagi na gęstość zaludnienia Legionowa Plan Zagospodarowania Przestrzennego powinien wykluczać lokalizację marketów sieci dyskontowych w granicach miasta. Tego typu obiekty powinny być lokalizowane na obrzeżach miasta w granicach gmin powiatu. Daje to możliwość zagospodarowania nieużytków i rozbudowę infrastruktury technicznej i drogowej gmin na koszt inwestora.
A wizerunek miasta? Obiekty sieci dyskontowych nie mają wyszukanej architektury, od Lizbony do Brześcia wyglądają tak samo. Czy musimy być tacy europejscy?
Władze miasta prowadzą inną politykę, sprzeczną z interesem i zdrowiem mieszkańców. W granicach miasta mamy markety LIDLA, BIEDRONKI, KAUFLANDA, POLO, NETTO. Pod te sklepy codziennie podjeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów: mieszkańcy Legionowa, mieszkańcy powiatu legionowskiego i powiatów ościennych, a także kierowcy tranzytowi. Po wyjściu z zakupami możemy delektować się orzeźwiającym powiewem spalin i obserwować stojącą nad miastem chmurę.

Stanisław Gołąbek Radny Rady Powiatu

Komentarze

1 komentarz

  1. Marcin odpowiedz

    Panu radnemu sugeruję, żeby jednak przeczytał raport WIOŚ o powietrzu na Mazowszu, chociaż jeden. Wtedy zrozumie, że problem smogu w Smogogrodzie ma się nijak do jego osobistych, antyunijnych uprzedzeń. To nie sklepy przyczyniają się do rakotwórczego smogu a wspomniane samochody nie stanowią nawet 10% problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *