LEGIONOWSKI. Sprawdzają oznakowanie dróg wokół placówek oświatowych

2022-08-25 1:00:08

Już niebawem, po przerwie wakacyjnej, szkoły zaczną ponownie tętnić życiem. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, policjanci w powiecie legionowskim przeprowadzą lustrację dróg i otoczenia w rejonach placówek oświatowych. Mundurowi sprawdzą sposób i stan oznakowania dróg

Policjanci, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzają drogi w pobliżu szkół. Zwracają szczególną uwagę na oznakowanie jezdni i przejść dla pieszych, właściwe działanie oświetlenia w rejonie dróg prowadzących do szkół i innych placówek oświatowych. Wszelkie informacje o ewentualnych brakach w oznakowaniu, uchybieniach lub usterkach skierowane zostaną do odpowiednich instytucji, tak, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem dokonać koniecznych napraw.
Natomiast kiedy rozpocznie się czas szkoły policjanci wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Zadbajmy wspólnie, aby droga była bezpieczna.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *