LEGIONOWSKI. Starosta Robert Wróbel złożył rezygnację

2020-04-27 12:03:34

Dzisiaj w południe Starosta Robert Wróbel poinformował, że rezygnuje z dotychczasowo pełnionej funkcji. Jako powód rezygnacji podał chęć zmiany w swoim życiu zawodowym. Nastepce poznamy niebawem

Poniżej przedstawiamy wypowiedź Starosty Roberta Wróbla:

„Drodzy Sąsiedzi i Mieszkańcy powiatu.
Na początku tego roku zdecydowałem się na zmianę w swoim życiu zawodowym i podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji starosty. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wstrzymałem się z realizacją tej decyzji, aż ustabilizowana zostanie sytuacja w naszym powiecie.
W tym czasie podjąłem szereg działań, które zapewniły bezpieczeństwo pracownikom i mieszkańcom. Wyzwaniem była koordynacja pracy służb, praca ratownictwa medycznego, czy wreszcie bezpieczna praca urzędu i podległych powiatowi jednostek.
Do zakończenia pandemii jeszcze daleko, ale wszystkie najważniejsze zmiany w obliczu tego kryzysu zostały przeprowadzone.
Sprawność działania powiatowego sanepidu, policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dowiodła odpowiedzialności ludzi i dobrego przygotowania do każdej, także ekstremalnej sytuacji. Obecnie administracja powiatowa przygotowuje się do stopniowego otwierania urzędu i przywracania pełnej obsługi mieszkańców.
Niemal dekadę, jako wicestarosta i starosta, z radnymi i pracownikami powiatu, spełniałem marzenia o zmianie jakości życia mieszkańców w tym miejscu, o które przyszło nam się wspólnie troszczyć. Uruchomiliśmy ambulatorium, a już wkrótce jego rolę przejmie budowany przez MON szpital w Legionowie. Powstało Powiatowe Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i ruszyła rewitalizacja kolei do Zegrza. Cały powiat będzie także bezpieczniejszy dzięki wałom przeciwpowodziowym na Wiśle i nowoczesnej Strażnicy Straży Pożarnej w Legionowie.
Nowy starosta, będący członkiem rady powiatu, z pewnością uszanuje wypracowaną wspólnie z mieszkańcami aktualną strategię rozwoju. Niezależnie od tego, kto uzyska zaufanie radnych i zostanie starostą, jako bezpartyjny radny będę go wspierał całym swoim doświadczeniem. Będę nadal realizował swój obowiązek reprezentowania mieszkańców, pozostając zawsze do Państwa dyspozycji.”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *